Objednejte si Glatte

v nejbližší

lékárně!

x

Obraťte se na nejbližší lékárnu, objednejte si Glatte a následující den Glatte održíte.

Najít lékárnu


Objednat Glatte je možné zde:

v Praze v Brně po celé ČR

Glatte je opravdu něco úžasného. Stojí za to vyzkoušet!

Výsledky testů pěnového krému Glatte v EU

Testování pěnového krému Glatte bylo prováděno Dermatologickým univerzitním nadačním fondem,

vedoucí - Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA. Česká republika, Praha 2015

Dále se můžete seznámit s nejdůležitějšími částmi zprávy, připravené pod vedením jednoho z nejslavnějších evropských dermatologů:

Účel a provedení testu

Účelem testování bylo stanovit, do jaké míry lidé, kteří mají problém suché pokožky, a take některé typy patologií, mohou zlepšit subjektivní stav své pokožky a zlepšit kvalitu života pomocí pěnových krémů řady Glatte.

Testování se zúčastnili pacienti Prof. MUDr. Petra Arenbergera kteří souhlasili s použitím krému po dobu 30 dnů, a kteří se ambulantně či ústavně léčili s různými dermatologickými potížemi a také měli jinou souběžnou somatickou patologii. Výběr účastníků testu odráží typické pohlaví a věkovou strukturu dospělé populace velkého města.

Do testování krémů Glatte nebyly zahrnuty děti, těhotné a kojící matky, pacienti s akutním onemocněním.

Testování se zúčastnilo 30 osob, 10 osob - používalo Glatte 5%, 10 osob - Glatte 10% a 10 osob – Glatte 15%. Po testování byla s každým účastníkem provedena rutinní konzultace, během níž byly zhodnoceny subjektivní pocity při používání krému a bylo provedeno vizuální posouzení stavu pokožky.

Hodnocení pacientů testujících pěnový krém Glatte 5%

90% (9 osob) hodnotilo krém jako krém s pozitivním vlivem na pokožku a snadno roztíratelný.

Hodnocení pacientů testujících pěnový krém Glatte 10%

80% (8 osob) hodnotilo krém jako krém s výrazným a dlouhotrvajícím vlivem na stav pokožky. Byli spokojeni s hydratačním efektem, snadnou použitelností a ekonomičností, vyjádřili přání i nadále používat krém Glatte jako pravidelnou péči o pleť, a to rovněž v případech atopické dermatitidy a lupénky.

Hodnocení pacientů testujících pěnový krém Glatte 15%

90% (9 osob) ocenilo pozitivní účinek hydratace suché pokožky nohou a zhodnotilo používání krému Glatte snadné a ekonomické, z nichž 7 osob zaznamenalo výrazne snížení rychlosti růsta drsné pokožky, čímž se usnadnila kosmetická péče o nohy, 2 osoby zaznamenaly ustoupení bolesti související s prasklinami a dlouhotrvajícími hyperkeratozami.

Zjištění

Během provádění testu byla Dermatologickým univerzitním nadačním fondem vzata v úvahu naléhavost hledání řešení aktuálního problému hydratace suché pokožky, včetně suché pokožky osob s atopickou dermatitidou, lupénkou, diabetem, s náchylností k praskání, mozolům sloužících jako vstupní brána různých infekcí.

Je důležité používat takové formy kosmetických přípravků, které by nejen poskytovaly spolehlivý a rychlý hydratační a keratolytický efekt, ale také měly nízký alergický potenciál, snadné použití, které by usnadnilo osobám a pacientům pravidelné používání.

Podle odborníků z fondu, i testovaných osob krémová pěna Glatte má veškeré tyto vlastnosti a splňuje tak požadavky na moderní hydratační krém.

Zejména je třeba poznamenat, že forma výroby umožňuje řešit problém stability složek v období minimální doby trvanlivosti. Vyhovující mikrobiologické parametry eliminují kontakt krému s venkovním prostředím před aplikací.

V současné době je v dermatologii všeobecně přijímaný názor, že včasná a správná hydratace pokožky je důležitým faktorem pro účinek při léčení takových onemocnění a stavů jako je xeroza kůze, atopická dermatitita, psoriáza.

Také hydratace pokožky je důležitým preventivním opatřením pokud jde o prevenci komplikací diabetu.

Nejznámější komponenty krémů s prokázanými hydratačními a keratolytickými účinky jsou karbamid, glycerol, rostlinné oleje a různé formy kyseliny mléčné.

Existuje mnoho výzkumných prací potvrzujících tento účinek a dermatologové České republiky, Slovenska, Německa a dalších zemí hojně předepisují doplňkově hydratační krémy s karbamidem při léčení.

Share This Post: