Objednejte si Glatte

v nejbližší

lékárně!

x

Obraťte se na nejbližší lékárnu, objednejte si Glatte a následující den Glatte održíte.

Najít lékárnu


Objednat Glatte je možné zde:

v Praze v Brně po celé ČR

Glatte je opravdu něco úžasného. Stojí za to vyzkoušet!

Jak se zbavit suché kůže. Jaký je nejlepší krém na suchou pokožku?

Nejlepší krém na suchou kůži je vždy takový, který odstraní příčinu úbytku vlhkosti a nezamaskuje jen symptomy. To je očividné.
Proto se pojďme společně podívat, co je důvodem potíží s pokožkou. Potom bude zřejmé, jakým způsobem je možné řešit problémy se suchou kůží.

Proč vznikají oblasti suché kůže? Co pomáhá?

Vypadá to, že jde o zcela prostou věc – je potřeba jen umožnit pokožce co nejčastější kontakt s vodou, a ona bude hydratovaná... V praxi to ovšem dopadne jinak!

Čím častěji se myjeme, tím více vlhkosti ztrácí epidermis, nejsvrchnější vrstva kůže. Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami. Po sprše nebo po koupání v bazénu vysychá kůže citlivých lidí ve 100 procentech případů. Jde o natolik zřejmý důsledek kontaktu pokožky s vodou, že dermatologové v případě atopického ekzému nebo lupénky vždy doporučují ihned po kontaktu s vodou nanést krém.

Všechny tyto problémy jsou způsobeny tím, že opravdu dobrého stavu kůže je možné dosáhnout pouze tehdy, pokud je v jejích buňkách dostatek speciálních látek, které zadržují vodu. Zrohovatělé buňky na povrchu kůže již odumřely, za normálních okolností se postupně sloupnou a tak se kůže regeneruje. Tyto buňky jsou mezi sebou vázány molekulami tzv. přirozeného zvlhčujícího faktoru (Natural Moisturizing Factor, NMF), které „přichází“ na povrch z hlubších vrstev kůže. Mezi těmito látkami nalezneme aminokyseliny, minerály, karbamid, soli kyseliny mléčné a glycerin.

Všechny tyto molekuly si náš organismus za běžných okolností sám vyrábí.

Často ale dojde k selhání tohoto mechanismu a kůže pak stárne před očima, stává se ochablou, vetchou, stahuje se, schne, objevují se na ní praskliny, což může v důsledku vést k riziku infekce. A to je samozřejmě velmi nepříjemné.

Je možné obnovit schopnost kůže udržovat vlhkost a pomoci jí vrátit se do běžného stavu, aby nabyla mladého, hebkého a pěstěného vzhledu? Ano, je to možné. Je ale nutné do epidermu navrátit dostatečné množství molekul NMF, přirozeného zvlhčujícího faktoru.


Proto obsahuje pěnový krém Glatte karbamid, soli kyseliny mléčné a glycerin. Pokud organismus na určitou dobu přestal vyrábět dostatek těchto látek, můžeme je do kůže vrátit speciálním krémem, jehož účinek spočívá na vědeckém základě.

Co je lepší pro suchou kůži? Mléko, krém, nebo pěna?

Opravdu chcete zaplnit všechny póry kůže těžkým a mastným krémem na suchou pokožku? Je možné pochybovat, že něco takového očekáváte od své kosmetiky. Suchá kůže má často sklon k podráždění a zánětům. Tak proč jí dodávat zbytečný tuk? Jak je známo, tuky velmi snadno oxidují a tím negativním způsobem mění pH kůže. To není zdravé.

Pleťové mléko na suchou kůži představuje jemnější prostředek než krém. Ale z technického hlediska není snadné v něm udržet aktivní látky ve stabilním stavu. Jakmile otevřete flakónek nebo tubu, dostane se dovnitř vzduch a začne proces chemického rozkladu.

 

Proto se Glatte vyrábí ve formě krémové pěny. Byl vyhodnocen jako „výborný“ z hlediska stability svého složení během doporučené doby spotřeby a z hlediska maximálního komfortu užívání jako prostředek pro suchou, podrážděnou a zanícenou kůži, a to i po opalování nebo při lupénce, dermatitidě nebo cukrovce.

 

img
img

Glatte – jednoduchý způsob pro rychlou hydrataci extra suché kůže

Doplnění molekul přirozeného zvlhčujícího faktoru (NMF) do pokožky je tedy rozhodně možné.
S krémovou pěnou pro extra suchou kůži Glatte pocítíte efekt hydratace již během prvního dne.

Jak vidíte, Glatte je vhodný pro péči o zdraví kůže i pokud si „jen“ chcete dopřát jednoduše úžasnou pokožku.

Glatte je bezpečný a příjemný, vhodný pro muže i ženy se suchou kůží bez ohledu na věk.

Share This Post: