Objednejte si Glatte

v nejbližší

lékárně!

x

Obraťte se na nejbližší lékárnu, objednejte si Glatte a následující den Glatte održíte.

Najít lékárnu


Objednat Glatte je možné zde:

v Praze v Brně po celé ČR

Glatte je opravdu něco úžasného. Stojí za to vyzkoušet!

Co je známo o působení karbamidu na suchou kůži. Studie o krémové pěně Glatte

Série pěnových krémů Glatte je vyrobená v Německu speciálně pro českou společnost VIS Pharmaceutical s.r.o..

Naše tvrzení o vlastnostech Glatte jsou založena na mnoha studiích karbamidu jako kosmetické látce, které byly provedeny v různých zemích Evropy a Ameriky. Níže Vám tato fakta představíme.

Glatte obsahuje komplex látek (karbamid, bambucké máslo, avokádový olej atd.), které jsou do velké míry vlastní přirozenému stavu kůže. Jejich použití zaručuje zvlhčující a keratolytický efekt a zlepšuje stav pokožky.

* Studie nazývaly karbamid v souladu s mezinárodní klasifikací jako močovinu, ureu. V současnosti je karbamid připravován technologií, která zaručuje jeho nejpřírodnější formu, ale bez použití tekutin lidského těla. Nicméně se jméno „močovina“ nadále používá v praxi.

Je potřeba vyjasnit, že krémy s karbamidem jsou kosmetickými přípravky určenými k péči o pokožku. Glatte není lék a neléčí žádnou nemoc.

Jeho úkolem je pomoci se suchou pokožkou a kožními problémy.

Poraďte se se svým doktorem o používání Glatte jako dodatečného zvlhčujícího prostředku při řešení svých kožních problémů!

Testování Glatte evropskými dermatology

Testování krémové pěny Glatte provedl v Praze profesor Petr Arenberger a na základě výsledků testu vypracoval zprávu.

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA je předsedou Dermatologického univerzitního nadačního fondu a přednostou Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Profesor Arenberger je jedním z nejslavnějších evropských dermatologů.

Dále se můžete seznámit s nejdůležitějšími  částmi zprávypřipravené pod vedením jednoho z nejslavnějších evropských dermatologů.

Dermatologické testování krému Glatte v jiných zemích  

1. Studie klinické účinnosti, nezávadnosti a snášenlivosti kosmetických výrobků
Glatte 5%, krémová pěna na nohy
Státní výzkumné centrum dermatologie a kosmetologie, Moskva

Při průzkumu po 14 dnech od začátku používání krémové pěny „Glatte Basic 5%“ byly u všech pacientů zaznamenány pozitivní změny z hlediska redukce míry loupání kůže v oblasti chodidel a snížení suchosti pokožky.
Všichni pacienti subjektivně zaznamenali zlepšení stavu pokožky v oblasti chodidel.
Při používání krémové pěny „Glatte 5%“ nebyly u žádného pacienta pozorovány nepříznivé účinky.

2. Zpráva o výsledcích otevřené komparativní studie pro vyhodnocení účinnosti, bezpečnosti a snášenlivosti krémové pěny Glatte 5% s karbamidem pro vnější užití při léčbě atopického ekzému
prof. A. Samtsov, MD, Vojenská zdravotnická akademie, Petrohrad, Oddělení dermatologie a pohlavních chorob

Studie zahrnovala 35 pacientů, mužů i žen starších 14 let, kteří měli symptomy suché pokožky a atopického ekzému.
Vyhodnocení účinnosti zvlhčujícího efektu krémové pěny Glatte ve srovnání s běžnou terapií pacientů s atopickým ekzémem bylo provedeno před léčbou a po 28 dnech.
Vyhodnocení stavu kůže proběhlo na základě indexu SCORAD – bylo nalezeno 1,7krát méně projevů zánětů kůže než u pacientů léčených pouze běžnou terapií bez použití krému Glatte.
Intenzita svědění poklesla 2,9krát.
Používání krémové pěny Glatte společně s konvenční terapií vykázalo klesající trend podílu pacientů s atopickým ekzémem se silným až extrémně silným vlivem na život, a to 6krát; 3krát se zvýšil podíl pacientů se středně velkým vlivem nemoci na kvalitu života; 4krát narostl podíl pacientů, jejichž atopický ekzém v zásadě přestal mít znatelný dopad na život.
Fakta o zvlhčujícím efektu karbamidu a jeho aplikaci v kosmetice

3. Využití močoviny a jejích derivátů v kosmetickém průmyslu
Alicja KAPUŚCIŃSKA*, Izabela NOWAK – Chemická fakulta, Univerzita Adama Mickiewicze, Poznaň, Polsko

Jednou z nejvýznamnějších vlastností kosmetických látek je schopnost zvlhčovat. Dobře hydratovaná pokožka je elastická, vypadá mladě a změkčená vrstva keratinocytů usnadňuje pronikání aktivních látek do kůže. Jednou z nejúčinnějších látek používaných v kosmetice ke zvlhčování je karbamid (močovina).
Močovina je diamid kyseliny uhličité (urea, CAS 57-13-6). Vyskytuje se ve formě krystalů bez zápachu a barvy, jejichž bod tání je 133 oC a které se snadno rozpouští ve vodě.
Kosmetické působení karbamidu na pokožku závisí na jeho koncentraci. Za nízkých koncentrací (3–10 %) vykazuje karbamid nepřímou zvlhčující aktivitu. Nepůsobí hygroskopicky, ale mění chemickou strukturu částí bílkovin v kůži, které váží vodu, a tím zvyšuje obsah vody ve vrstvě stratum corneum. Tímto způsobem zmenšuje močovina ztrátu vody mezi vrstvami kůže – snižuje gradient vody mezi epidermem a buňkami škáry (dermu). Při vyšších koncentracích (10–30 %) rozkládá karbamid vodíkové vazby v keratinu, což vede k jeho denaturaci a solubilizaci.
Dermatologické výrobky obsahující vyšší koncentrace karbamidu jsou doporučeny pacientům trpícím lupénkou a dalšími kožními problémy s nadměrnou a neobvyklou keratinizací kůže.
Synonyma slova močovina v kosmetice: Urea, karbamid, karbonyldiamid, urea 75.
Dosud nebyly zaznamenány neblahé účinky močoviny na lidskou kůži. Močovina je přirozenou součástí lidského těla a nevyvolává alergickou reakci.

Fakta o keratolytickém působení karbamidu a zjemňujícím působení na pokožku

 

1. Distribuce a keratolytický efekt kyseliny salicylové a močoviny na lidskou pokožku.
Lodén M1, Boström P, Kneczke M.
Centrální laboratoř Apoteksbolaget, Stockholm, Švédsko.

Tato studie zkoumala absorpci kyseliny salicylové a močoviny v kůži a míru odstranění vrstvy stratum corneum, tj. vrstvy odumřelých a plně keratinizovaných kožních buněk. Když byl na kůži použit 10% roztok močoviny, nedošlo k výraznějšímu odlupování vrstvy stratum corneum.

2. Použití krému obsahujícího močovinu, arginin a karnosin oproti běžnému zvlhčujícímu glycerolovému krému pro léčení těžké xerózy chodidel u pacientů s cukrovkou 2. typu: randomizovaný, 8měsíční, slepý, kontrolovaný test
Federici A1, Federici G, Milani M. Diabetická pediatrická služba Monterotondo, Řím, Itálie, J Am Podiatr Med Assoc. 1998 Jul;88(7):332-6.

Účinnost používání krému s močovinou, argininem a karnosinem po dobu 8 měsíců byla porovnána s účinností krému založeném na glycerolu u pacientů s cukrovkou druhého typu, kteří měli silně zrohovatělá chodidla. Po 4 týdnech používání krému s močovinou bylo zaznamenáno vyšší procento hydratace pokožky.
Během pozorování v délce 8 měsíců se ukázalo, že použití krému s močovinou, argininem a karnosinem zvyšuje hydrataci pokožky a snižuje její suchost v porovnání s krémy na základě glycerolu, a to v případě pacientů s cukrovkou druhého typu.

Další literatura

1. Paul C, Maumus-Robert S, Mazereeuw-Hautier J, et al. Prevalence a rizikové faktory v případě xerózy u starších lidí: průřezová epidemiologická studie v primární péči. Dermatology. 2011;223:260-265.
2. Borelli C, Bielfeldt S, Borelli S, et al. Krém nebo pěna v péči o pokožku chodidel: na cestě k ideálnímu prostředku, jak vnést močovinu do suché pokožky. Int J Cosmetic Sci. 2011;33:37-43.
3. Green L. Zvláčňující terapie pro vysušující a zánětlivá onemocnění pokožky. Nurs Stand. 2011;26:39-46.
4. Loden M. Role lokálních zvláčňujících a zvlhčujících prostředků pro léčbu problémů se suchou kůží. Am J Clin Dermatol. 2003;4:771-788.
5. Levi K, Kwan A, Rhines AS. Dopady zvláčňujících molekul na vysušování vrstvy stratum corneum lidské pokožky. Br J Dermatol. 2010;163:695-703.
6. Wingfield C. Péče o kůži u starších lidí: zaměření na používání zvláčňujících prostředků. Br J Community Nurs. 2011;16:470-478.

Fakta o možném využití karbamidu jako zvlhčujícího činidla pro péči o pokožku v případě atopického ekzému, lupénky, cukrovky

1. Močovina a chlorid sodný v přípravcích určených pro zvlhčování kůže starších lidí. Srovnávací, dvojitě slepá, randomizovaná studie.
Kuzmina N1, Hagströmer L, Emtestam L.


Oddělení medicíny, sekce dermatologie a venerologie, Karolinska Institutet při Univerzitní nemocnici Huddinge, Stockholm, Švédsko.

Močovina je již dlouho používána pro zlepšení stavu suché kůže. Tato studie porovnává dva krémy (jeden obsahuje močovinu a chlorid sodný, druhý močovinu). Po dvou týdnech používání byla měřena míra vlhkosti ve vrstvě stratum corneum. Studie ukázala, že zvlhčující účinky jsou stejné.

2. Terapeutické zvlhčující prostředky pro léčbu ekzému a xerózy
Anil Kurian, MN1 and Benjamin Barankin, MD, FRCPC2
1. McMasterova univerzita, Hamilton, ON, Kanada; 2. Torontské dermatologické centrum, Toronto, ON, Kanada

Výrazný zvlhčující účinek je pozorován již po týdnu používání krémů založených na karbamidu.
Z dlouhodobého hlediska močovina také snižuje náchylnost suché kůže k podráždění běžnými hygienickými prostředky (šampóny, mýdla), například jde o laurethsulfát sodný.
Krémy s vyšší koncentrací karbamidu mají silnější keratolytický efekt (změkčující / odstraňující staré buňky). Menší koncentrace jsou obecně používány na tělo, zatímco vyšší koncentrace mohou být použity na tvrdší pokožku, například na nohou.

3. Pokyny pro pacienty s alergiemi
Evropské centrum nadace pro výzkum alergie – ECARF, Charité – Universitätsmedizin Berlín

Důkladná péče o kůži je nejlepším základem pro efektivní léčbu atopického ekzému. Krémy a masti udržují rovnováhu nejdůležitějších složek kůže a využívají močovinu k vyrovnání hydratačního deficitu.

4. Lokální léčba močovinou snižuje epidermální hyperproliferaci a vede k diferenciaci u lupénky.
Hagemann I1, Proksch E.
Act Derm Venereol. 1996 Sep; 76 (5): 353-6., Oddělení dermatologie, Univerzita Kiel, Německo.

Mechanismus působení močoviny při lupénce je spojován s posílením procesu odloupávání suché kůže. V této studii byla na lupénku používána mast s 10% obsahem močoviny. Výsledkem bylo zdvojnásobení efektu hydratace pokožky, šířka epidermu se snížila o 29 %. Výzkum ukázal, že močovina má pozitivní efekt na řádné obnovování buněk u pacientů s lupénkou.

5. Zvláčňující, zvlhčující a keratolytické prostředky pro léčbu lupénky.
Fluhr JW1, Cavallotti C, Berardesca E.
Bioskin, Berlín, Clin Dermatol. 2008 Jul-Aug;26(4):380-6. doi: 10.1016/j.clindermatol.2008.01.015.

Zvláčňující, zvlhčující a keratolytické prostředky jsou potřeba jako dodatečná léčba při lupénce. Zlepšení ochranné funkce na vrstvu stratum corneum a zvlhčování epidermu posiluje pokožku vůči vnějšímu namáhání a zánětům. Většina změkčovačů využívá lipidy (včetně olejů). Keratolytické prostředky, zvláště kyselina salicylová, a vyšší koncentrace močoviny se používají v úvodní fázi léčby, zatímco zvlhčovací a zvláčňující prostředky jsou zvláště užitečné v prostřední fázi a při chronickém zlepšování a zhoršování lupénky.

Mělo by být zřejmé, že krémy s karbamidem jsou kosmetickými prostředky a poskytují péči pokožce. Glatte není lékem a neléčí žádnou nemoc. Jeho úkolem je pečovat o suchou, problematickou pokožku.

Krém Glatte byl testován hosty luxusního hotelu v Toskánsku

Customer satisfaction test Glatte in Italy. Hotel Francia e Quirinale Montecatini Terme

Test spokojenosti zákazníku s krémem Glatte v Itálii. Hotel Francia e Quirinale Montecatini Terme

Podle konečných výsledků průzkumu mezi 20 účastníky testů v hotelu „Francia e Quirinale“ (Montecatini Terme, Itálie) bylo 96,8 % oslovených spokojeno se snadností používání a zvlhčujícím efektem. Délka používání byla 5 až 14 dní a testu se účastnili ženy i muži různého věku.
O testu spokojenosti zákazníků v Itálii

Glatte je příjemný na použití!

Share This Post: